Od początku działalności w strukturze samorządu województwa małopolskiego Centrum Sztuki Mościce budowało swój wizerunek nowej instytucji. Po trzech latach intensywnej modernizacji samego budynku ale i zmian w samej formule programowej, dziś można mówić o nowej, rozpoznawalnej i ugruntowanej marce. Powołano do życia miejsce, gdzie sztuka wygrywa z komercją, gdzie publiczność przychodzi z zaciekawieniem, gdzie korzystając z możliwości przestrzennych miejsca, udaje się łączyć wiele dziedzin sztuki, tworząc oryginalne i ambitne programy.
Ważnym celem jakie stawia sobie Centrum jest budowanie dobrego repertuaru, zdobywanie publiczności oraz promocja i dbałość o wizerunek. Centrum zostało nagrodzone za wyjątkowy repertuar i udaną reaktywację instytucji przez odbiorców kultury a twórcy instytucji zostali dostrzeżeni przez Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego. Proponowane przez Centrum wydarzenia artystyczne są przede wszystkim skupione na promocji kultury polskiej, oraz prezentowaniu najciekawszych przejawów twórczości artystów zagranicznych.
Ideą instytucji jest proponowanie wartościowych, profesjonalnych, współczesnych działań w sztuce, obejmujących teatr, film, plastykę, muzykę (jazz, klasykę, operę, balet). Dotychczas zrealizowane, przedsięwzięcia artystyczne dowodzą, że siły i atrakcyjności Centrum należy szukać w dobrej jakości propozycji kulturalnych. Dlatego też dbając o maksymalne wykorzystanie przestrzeni instytucji, organizujemy imprezy interdyscyplinarne, łączące wiele dziedzin sztuki. Stają się one wizytówka oraz podstawą do realizacji imprez o charakterze cyklicznym i festiwalowym. Do takich należą np.: Letni Festiwal „Muzyczne Tarasy", Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta, festiwale filmowe m.in. „Galicja", cykl koncertów jazzowych „Scena na antresoli", „Małopolskie Wieczory Teatralne", Festiwal Sztuki ArtFest, „Z cyklu Osobowości", akcje wystawiennicze obejmujące fotografię, malarstwo czy multimedia.
Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie to największy i najbardziej kompleksowy obiekt kultury w subregionie tarnowskim. Znajduje się w nim przestrzeń wystawiennicza, sala koncertowo - teatralna z widownią dla 600 osób, dwie sale kinowe z projektorami cyfrowymi i 3D, sale baletowe, dydaktyczne, multimedialne, profesjonalne zaplecze sceniczne. Centrum służy zatem sztuce, która stara się wykorzystywać nowoczesne techniki, nowe nośniki informacji, nowatorskie technologie tworzenia.
Przez cały okres izolacji Polski od trendów europejskiej i światowej sztuki współczesnej, od szeroko rozumianego postępu, pogłębialiśmy braki w edukacji, a tym samym i rozumieniu przejawów nowoczesnego świata. W konsekwencji, pomimo blisko trzydziestoletniego otwarcia się na zachód, do dzisiaj w poczynaniach polskich artystów, ale i publiczności - odbiorców kultury, wyczuwalny jest konserwatyzm i zachowawczość. Propozycje Centrum przełamywać mają opory i jednych i drugich. Są szeregiem propozycji interdyscyplinarnych, które łączy jedna myśl - nowe odważne spojrzenie na sztukę z uwzględnieniem rodzimej i zagranicznej twórczości.
W interdyscyplinarnych projektach zakładających międzynarodowe konfrontacje motywem nadrzędnym jest wspólna Europa wielu narodów, wielu kultur, wielu sposobów myślenia. Celem spotkania artystów profesjonalnych i nieprofesjonalnych jest zaprezentowanie tych różnic przy użyciu wszelkich materiałów i technik artystycznych z zachowaniem „wspólnego mianownika", jakim jest wspólne dziedzictwo.
Projekt pt. "Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta"współfinansowany jest przez
Unię Europejską oraz budżet województwa małopolskiego w ramach
Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.